“Chci vlastní oficiální erb” = jak na to?

Toužíte po vlastním erbu, který po Vás bude dědit celý Váš rod, aby na Vás vzpomínali další generace. Chcete odkázat svým dětem kromě majetku také tradici Vaší rodiny. Ale jak na to?

Nemusíte být šlechtické krve, abyste mohli mít svůj vlastní erb!
Můžete si registrovat svůj rodinný erb i v současné době. Z pozice sochařsky Vám mohu nabídnout pouze výrobu již registrovaného erbu, anebo výrobu neoficiálního znaku ve stylu erbu, pokud Vám taková varianta stačí = bez úřední evidence.

Pokud ale preferujete úřední postup a sami nemáte heraldické znalosti, tak jediná oficiální cesta je oslovit jednoho z profesionálních heraldiků = ten vytvoří barevné návrhy Vašeho nového a jedinečného rodového erbu za základě Vašich charakterových vlastností, povolání, koníčků či etymologie (výkladu) vašeho příjmení. Pošle Vám návrhy s odůvodněním volby použitých symbolů a s jejich výkladem. Váš vybraný erb pak bude registrován v České genealogické a heraldické společnosti pod evidenčním číslem (zde je obrázkový seznam registrovaných erbů).

Úřední název Vašeho erbu bude “osobní znak” nebo také občanský znak, protože šlechtické erby byly oficiálně zrušeny 10. prosince 1918 při tvorbě samostatného Československa.
Tento oficiálně vytvořený osobní znak Vám pak já ráda vyrobím v kamenné verzi.

Seznam heraldiků:

www.heraldika.drozd.info/heraldika.htm
www.velebny.cz/graficke-a-heraldicke-sluzby
www.heraldik-1a.com/nechat_si_udelat_rodinny_erb.html
www.alerion.cz/heraldicky-registr
a další…

Důležité informace:

Jak probíhá vytvoření erbu
Jak poznat seriózního heraldika
Česká genealogická a heraldická společnost v Praze (ČGHSP)