Socháže

Socháž je spojení sochy a vitráže (a vitráž jsou kousky barevného skla držící pohromadě cínem či olovem). Za nejkrásnější považuji socháž s funkcí lampy. Představte si na své zahradě pískovcovou sochu víly s nádherně barevnými vitrážovými křídly, držíčí v rukou mozaikovou vitrážovou kouli, do které je přivedena elekřina a krásně Vám v noci ozařuje zahradu. Na takových sochážích právě pracuji a ráda vytvořím jakoukoli dle Vaší představy i Vám.

Socháže tvořím ve formě zvířátek, fantasy bytostí apod. do interiéru i exteriéru z umělého kamene.  Sochy a sošky mají kvůli váze nitro z odlehčujícího materiálu a  vyrábím jim kvůli pevnosti kovovou vnitřní konstrukci, kterou tvaruji a spojuji. Stejně tak vitrážové ozdoby jim připevňuji k tělu kovovou konstrukcí.

Pošlete mi, prosím, obrázek nebo své představy o Vaší vysněné socháži a požadovanou výšku, ráda Vám nezávazně dílo nacením. Mohu vytvořit i grafické návrhy Vaší představy k výběru. Později si zvolíte barvu pískovce – bílou nebo pískově žlutou a barvy použitých skel pro vitráže.

Vaši socháž mohu ozdobit taky různými vitrážovými šperky.